• majoránka zahradní

    Máte rádi majoránku? Vypěstujte si vlastní

    , 0 komentářů

    Zatímco některé bylinky i u nás dobře přezimují a bohatě se rozrůstají, pro jiné je naše podnebí v zimním období příliš chladné. Ty pak musíme každoročně pěstovat znovu. K takovým patří právě majoránka. Jenže bez ní by bramboračka nebyla bramboračkou, podobně jako by její chuť a vůně citelně chyběla v bramborácích či zabijačkových pochoutkách.

  • květiny není třeba aranžovat jen do vázy

    Tulipánům sluší sklo, keramika i proutí

    , 0 komentářů

    Květy tulipánů působí zajímavě samy o sobě. Nepotřebují žádné složité aranžování. Výběr barev je tak bohatý, že snadno objevíte tu, která nejlépe oživí váš interiér. Pak už jen zbývá najít vhodnou nádobu a jarní dekorace je tu. Poradíme vám, jak tulipánovou výzdobu udržíte co nejdéle čerstvou.

  • pcháč oset vytváří nejprve přízemní růžici

    Jak vyhubit pcháč oset?

    , 0 komentářů

    Pcháč je plevel, s kterým není radno mít slitování. Pokud už ho na pozemku máte, vyhlašte mu nemilosrdnou válku. Jinak zničí on vás, respektive zaneřádí vaši zahradu. Předem se však připravte na dlouhý a náročný boj. Jak už to u válečných tažení bývá, nejdřív se snažte poznat nepřítele. Věříme, že po přečtení následujících řádků snadno zvolíte nejvhodnější taktiku pro své podmínky.

  • obrubník mohou tvořit i staré cihly

    Zvolte ideální obrubník pro svou zahradu

    , 1 komentář

    Ploty, ať už živé či jakékoli jiné, ohraničují zahrady většinou zvenčí. Ale i uvnitř zahradního prostoru je řada míst, u kterých je vymezení hranic velmi praktické. Obrubníky jsou vhodné nejen jako lem  zahradních pěšin, ale i jako přechod mezi trávníkem a záhony. Své uplatnění najdou také na rozhraní mezi travnatou plochou a ovocnými stromy či jako ohraničení solitérů s násypem mulčovací kůry, písku či kamínků.

  • pěstování hrášku je snadné

    Připravte se na bohatou a dlouhou sklizeň hrášku

    , 0 komentářů

    Pěstování hrášku není žádná věda. I méně zkušení pěstitelé se budou při minimální péči radovat z úrody. Když dodržíte několik praktických rad, bohatá sklizeň vás nemine. Hrášek se velmi hodí i na záhonek, kde děti podnikají své první pěstitelské pokusy. Klíčí rychle, dětem chutná a tak budou moci zblízka pozorovat, co všechno se děje před tím, než mohou sladká zrnka hrášku ochutnat.

  • kořen mrkve může mít nejen různý tvar, ale i barvu

    Triky pro úspěšné pěstování mrkve

    , 0 komentářů

    Pokud nepatříte k těm, kterým vše roste téměř samo, připravili jsme pro vás rady, jak i na méně vhodné půdě vypěstovat co nejlepší mrkev. Tedy takovou, které se nebudou deformovat a větvit kořeny, ale zároveň pěkně naroste a bude co nejchutnější.

  • v cibulových slupkách můžeme barvit nejen slepičí ale i křepelčí vejce

    Barvení vajec v cibulových slupkách

    , 1 komentář

    Mezi přírodními barvivy na vajíčka nemají cibulové slupky konkurenci. Nejen že jsou snadno dostupné, ale vajíčka v nich uvařená získají velmi atraktivní zlatohnědou barvu. Nabízíme několik triků, aby výsledek vašeho snažení byl co nejlepší.

  • Pěstování žampionů v substrátu

    Sázíme a pěstujeme žampiony na zahradě

    , 0 komentářů

    Chutné žampiony jsou žádanou pochoutkou nejen pro gurmány a milovníky hub, uplatnění nacházejí téměř v každé domácí kuchyni. Všichni, kteří již netrpělivě vyhlížejí další houbařskou sezónu, tak jistě ocení možnost vypěstovat ne příliš náročné žampiony i mimo období hlavní houbařské sklizně. V následujícím textu Vám poradíme, jak žampiony v domácích podmínkách úspěšně pěstovat a sklízet.

« Předchozí
1
2 3 4 6 11 16 21 Další »